Zprava je to s REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

JANČOVA ZÁZRAČNÁ TERAPIE A LÉČBA

Vybráno z měsíčníku REGENERACE č. 05/2009

Autor: Marie PŘÍHODOVÁ, MUDr. Petr SEDLÁČEK

REGENERACE

V naší poradně jsme doposud hovořili o nezbytnosti dodávat tělu vitaminy a stopové prvky. V jednoduchosti je síla, říkával přece Jiří Janča. Na toto pravidlo bychom neměli nikdy zapomínat! A to zejména když naše úsilí chceme korunovat trvalým zmírněním zdravotních potíží.

Často se nás poslední dobou ptáte na reflexní terapii. Jak pomáhá, zdali ji můžete použít na sobě nebo svých blízkých, jestli tímto "mačkáním" skutečně vyléčíte potíže. A jestli vám absolvování Jančovy školy reflexní terapie - tak, jak ji organizuje REGENERACE - opravdu přinese dostatek informací. Ano, přinese, ale nečekejte, že vám jen "mačkání" bude pokaždé stačit.

Jiří Janča vždy učil, že masáž reflexních bodů sice vede k harmonizaci stavu nemocného (terapie má rozličnou délku podle závažnosti onemocnění), ale je teprve úvodem k samotné léčbě, která musí následovat. Reflexní terapie je především diagnostická, často sice prospívá nastolení změn v léčebném procesu nebo jako dočasná úleva od bolesti, ale kouzlo Jančovy metody tkví v propojení s dalšími léčebnými metodami. Například pokud si pomocí reflexní terapie narovnáte vyhřezlou ploténku, učinili jste první krok, ale teprve zlepšení pitného režimu, přísun jódu, a zejména neustálé cvičení přinesou setrvalé zlepšení. Musí následovat poctivá léčba, jinak se potíže vracejí a zázrak by byl bez další práce dočasný. Přitom není třeba pořizovat si drahé preparáty, vše nám nabízí příroda. Výjimkou mohou být kvůli své dostupnosti stopové prvky, ale u jiných látek, například vitaminů, je ideální zpracovávat tuzemské byliny.

Vhodnou doplňující metodou je tedy fytoterapie, osvědčila se homeopatie, diagnostiku lze rozšířit o numerologii, astrologii a další. Volba záleží na znalostech a zaměření terapeuta. Na co však Jiří Janča kladl důraz nejvíc, byla praxe. Jedině tak lze prý zázrak terapie uvést do života.

Lektoři Jančovy školy reflexní terapieŠkola reflexní terapie, která nese Jančovo jméno, stojí na praxi. Prověření terapeuti a jeho dlouholetí žáci Marie Příhodová, Josef Vytlačil či Jana Fuksová jsou fundovaní lektoři této školy. Uprostřed sedí Jiří Janča junior, dědic literární pozůstalosti Jiřího Janči staršího, popularizátor a přednášející.


Poradna

...Mám od mládí astma. Klasické astmatické záchvaty již několik let nemám, ale nemoc se přesmykla do klasické plicní obstrukce. Jsem zahleněná a mám trvalou namáhavou dušnost, zhruba od května.
(paní Bučková)

Milá čtenářko,
máte zhoršenou funkci jater, z čehož vzniká dispozice k různým alergiím. Dále jsou oslabeny slinivka a štítná žláza. Na základě dysfunkcí těchto orgánů ledviny nestačí vylučovat toxiny z organismu. Tím pak vzniká nedostatečnost plic. Tyto orgány ovšem nejsou v patologickém stavu, a proto stačí jejich posílení pomocí bylin. Na játra užívejte po dobu 4 měsíců tinkturu z ostropestřce mariánského a zeměžluče 3x denně 15 kapek. Na slinivku doporučuji užívat 2 měsíce výtažek z artyčoku (podle návodu), na střeva stačí aloe po dobu 2 měsíců, ale po celou dobu léčby se nesmí konzumovat žádné mléčné výrobky včetně mléka v kávě. Na posílení ledvin pijte po dobu 1 měsíce 2x denně ledvinový čaj a dodržujte pitný režim (minimálně 1,5 litru vody, voda musí být nesycená a neslazená), nepijte džusy ani ovocné čaje. Užívejte homeopatika: na vykašlávání Sambucus nigra 9CH 5 pilulek denně, kyselinu listovou super 2x denně 1 tabletu (po dobu 2 měsíců), rybí tuk 1 tabletu denně (postačuje 1 balení, doporučuji užívat minimálně 2 měsíce). Pokud se po ukončené proceduře objeví recidiva, je vhodné celou kúru prodloužit o další měsíc.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival